Mokslinių tyrimų etika studentų baigiamųjų darbų vadovams

Kodas
NS-90
Padalinys, teikiantis programą
Inovatyviosios edukacijos skyrius
Apimtis akademinėmis valandomis
4
Išduodamas pažymėjimas
Taip
Skirtas
LSMU dėstytojams
Ugdoma kompetencija
Tyrimų
Renginio organizavimo būdas
Nuotolinis sinchroninis
Mokymų programos turinys
Tema Trukmė
1. Bendri mokslinių tyrimų etikos pagrindai. Pagrindiniai tyrimų etikos principai. Tyrimo naudos ir žalos įvertinimas, informuoto asmens sutikimas, konfidencialumas ir duomenų apsauga. Studento atliekamo tyrimo projekto etinio vertinimo kriterijai.
2. Studentų atliekamų (mokomųjų) tyrimų su žmonėmis etikos reikalavimai. Studento atliekamo tyrimo su žmonėmis projekto etinio vertinimo kriterijai. Studentų atliekamo tyrimo etinės savianalizės anketos paskirtis. Etinės savianalizės anketos turinio analizė. Kiekybinių ir kokybinių duomenų rinkimo etika. Informuoto asmens sutikimo taikymas atliekant anonimines apklausas ir interviu. Retrospektyvinių tyrimų etiniai aspektai
3. Studentų atliekamų (mokomųjų) veterinarijos ir gyvūnų mokslų tyrimų etika. Mokslinių tyrimų su gyvūnais ir mokomųjų tyrimų skirtis. Duomenų apie gyvūnus ir jų biologinę medžiagą rinkimo etiniai reikalavimai. Retrospektyvinių tyrimų veterinarijos klinikose rinkimo etiniai reikalavimai. Asmens duomenų tvarkymo etiniai aspektai.
4. Praktinės rekomendacijos studentų baigiamųjų darbų vadovams. LSMU Bioetikos centro vaidmuo ir funkcijos. Bendri reikalavimai studentų atliekamam moksliniam- tiriamajam darbui. Mokslinio-tiriamojo darbo vadovo atsakomybės. Mokslinio tiriamojo darbo etapai ir jų etinė analizė. Vadovavimo studentų mokslinei tiriamajai veiklai ypatumai ir etiniai iššūkiai. Mokslinio sąžiningumo samprata ir jos taikymas studentų atliekamuose tyrimuose.
Dėstytojas Teorijos val. Praktikos val.
Eimantas Peičius
Gvidas Urbonas
Žydrūnė Luneckaitė
Aušra Urbonienė
Programos temų aprašymas
Tikslas – tobulinti LSMU dėstytojų etines vadovavimo studentų atliekamiems tyrimams kompetencijas ir supažindinti su studentų atliekamų tyrimų projektų, teikiamų LSMU Bioetikos centro pritarimui gauti, etinio vertinimo principais. Kurso klausytojai susipažins ir gebės taikyti studentų atliekamų tyrimų etinius principus edukacinėje ir mokslinėje tiriamojoje veikloje Kurso klausytojai gebės padėti studentams efektyviai ir sklandžiai parengti tiriamojo ar mokslinio darbo projekto dokumentus LSMU Bioetikos centro pritarimui gauti; Kurso klausytojai gebės bendrauti su studentais, kolegomis ir vadovauti studentų moksliniam tiriamajam darbui, kuris atitiktų tarptautinius etikos standartus atitinkančią mokslinę tiriamąją veiklą. Šiame kurse bus supažindinama su studentų atliekamų tyrimų etinio vertinimo principais, dokumentų rengimo rekomendacijomis ir atnaujinta LSMU Bioetikos centro pritarimo gavimo tvarka. Taip pat bus aptariamos tipinės dėstytojų vadovavimo studentų mokslinei-tiriamajai veiklai būdingos problemos ir pateikti pasiūlymai joms spręsti. Kurse bus aptariama mokslinio darbo vadovo atsakomybė, pareigos ir vaidmuo rengiant mokslinio – tiriamojo darbo dokumentus bei studentų mokslinių tyrimų etikos ugdymo ypatumai . Kurso klausytojai turės galimybę tobulinti etinių sprendimų priėmimo įgūdžius bei kritinį ir profesinėmis vertybėmis paremtą požiūrį į studentus, savo kolegas bei dalyvaujančius tyrime asmenis. Seminarų metu bus atliekamos praktinės užduotys, atvejų analizė ir seminaro dalyvių diskusija.
Tobulinimosi pabaiga (atsiskaitymo forma, teorinių žinių ir praktinių gebėjimų įvertinimo tvarka)
-
Literatūra
-
Registracijos į kursą
Šiuo metu nėra aktyvių registracijų