1. Normali kraujodara ir kraujo ypatumai vaikų amžiuje.
Paskaitos tikslai: supažindinti specializantus su normalia vaisiaus, kūdikio ir vaiko kraujodara, kraujo tyrimų ypatumais įvairiais amžiaus tarpsniais, supažindinti su pagrindiniais tyrimais vaikų hematologijoje ir onkologijoje, jų indikacijomis, atlikimo metodika ir vertinimu
2. Naujagimių kraujo ligos.
Paskaitos tikslai: supažindinti specializantus su fiziologiniais kraujo pokyčiais naujagimystėje, dažniausiomis naujagimių kraujo ligomis, jų ištyrimu ir gydymu.
3. Anemijos: geležies stokos mažakraujystė
Paskaitos tikslai: supažindinti su anemijų priežastimis vaikams, geležies metabolizmu organizme, dažniausiomis vaikų geležies stokos mažakraujystės priežastimis, diagnostika, gydymu ir profilaktika.
4. Anemijos: hemolizinė ir megaloblastinė anemija
Paskaitos tikslai: supažindinti su folinės r. ir vitaminu B 12 metabolizmu organizme, dažniausiomis vaikų megaloblastinių anemijų priežastimis, jų diagnostika, gydymu ir profilaktika.
5. Anemijos: Aplastinė bei lėtinių ligų anemija
Paskaitos tikslai: supažindinti su aplastinės ir lėtinių ligų anemijos vystymosi mechanizmais ir priežastimis, aplastinių anemijų klinikiniais simptomais, šių anemijų diagnostika, gydymu ir stebėjimu.
6. Leukocitų patologija. Pokyčiai kraujo tyrime įvairių ligų metu
Paskaitos tikslai: supažindinti su leukocitų funkcijomis ir normalia leukograma vaikų amžiuje, dažniausiai pasitaikančiais leukocitų morfologijos ir skaičiaus pakitimais, juos sukeliančiomis priežastimis, gydymu.
7. Limfadenopatija. Hepatosplenomegalija. Diferencinė diagnostika
Paskaitos tikslai: supažindinti su normalia limfmazgių struktūra, funkcija, aptarti dažniausias limfmazgių padidėjimo priežastis vaikystėje. Paskaitoje bus pateiktos kraujo ir piktybinės ligos, pasireiškiančios limfmazgių padidėjimu, jų diferencijacija.
8. Hemoblastozės ir limfomos vaikų amžiuje
Paskaitos tikslai: supažindinti su leukemijų ir limfomų klinikiniais simptomais, paaiškinti šių ligų diagnostikos principus, gydymo metodus, tolimesnį stebėjimą, pasveikus po leukemijos ar limfomos.
9. Trombocitų patologija: ITP, trombocitų f-jos sutrikimai. Trombocitozė
Paskaitos tikslai: supažindinti su trombocitų funkcija, trombocitų skaičiaus ir funkcijos pakitimais vaikų amžiuje, jų priežastimis, diagnostikos principais, gydymu .
10. Koaguliopatijos
Paskaitos tikslai: supažindinti su dažniausia krešėjimo patologija vaikų amžiuje, ištyrimo galimbėmis, gydymo metodais, paciento paruošimu intervencijoms, sergant krešėjimo sutrikimu.
11. Kada vaikui įtarti onkologinį susirgimą? Onkomarkeriai
Paskaitos tikslai: supažindinti su vaikų piktybinių navikų simptomais, padidintos rizikos sirgti vėžiu, grupėmis, informuoti specializantus apie tyrimo taktiką, įtariant piktybinį susirgimą vaikui.
12. Vaikų CNS navikai
Paskaitos tikslai: supažindinti su pagrindiniais vaikų CNS navikais, jų klinika, diagnostika, operacine technika ir pooperaciniu gydymu.
13. Solidiniai navikai
Paskaitos tikslai: supažindinti su vaikų solidinių navikų grupėmis, jų diagnostika, ištryrimo ir gydymo protokoliais.
Seminarai:
14. Onkologinių ligonių slauga, maitinimas, paliatyvus ir komplikacijų gydymas
Seminaro tikslai: supažindinti su vaikų, sergančių piktybiniais navikais slauga, ūmių ir tolimųjų gydymo komplikacijų diagnostika ir korekcija, simptominiu ir paliatyviu gydymu.
15. Kraujo komponentų ir pakaitalų transfuzijos
Seminaro tikslai: supažindinti su transfuzijoms dažniausiai taikomais kraujo komponentais,jų paruošimu, indikacijomis, transfuzijų metodika, komplikacijomis.
Praktikos darbai:
16. Klinikinių atvejų nagrinėjimas
Praktikos darbų tikslai: pateikti paskaitų ir seminarų tematiką atspindinčius klinikinius atvejus, situacijas, kartu su specializantais nagrinėjant klinikines situacijas, aptarti vaikų kraujo ligų diferencinę daignostiką, gydymą.