Dažniausi vaikų virškinimo sistemos sutrikimai

Kodas
KMU367
Studijų kryptis
Medicina
Vykdymo būdas
Nenuotolinis (asmeniui dalyvaujant fiziškai)
Apimtis valandomis
36val.
Skirtas
vaikų ligų gyd.
šeimos gydytojams
gyd. vaikų gastroenterologams
vaikų ligų specializacijų bloko gydytojams
Kaina asmeniui
252.00Eur
Pažymėjimo mokestis
6Eur
Programą teikiantis darbuotojas
Doc. dr. R. Kučinskienė
Kurso programos turinys
Tema Trukmė
Dažniausi vaikų virškinimo sistemos sutrikimai 3.00 val.
Vaikų ūmūs vėmimai 3.00 val.
Kūdikių ir vaikų funkcinės virškinamojo trakto ligos 3.00 val.
Vaikų gastroezofaginio refliukso liga 3.00 val.
Lėtinis vaikų dispepsijos sindromas ir organinė virškinamojo trakto patologija 3.00 val.
Vaikų malabsorbcijos sindromas 3.00 val.
Kūdikių ir vaikų alergija maistui 3.00 val.
Vaikų uždegiminės žarnyno ligos 3.00 val.
Vaikų lėtiniai hepatitai 3.00 val.
Vaikų organinės obstipacijos 3.00 val.
Ūmus pilvas pediatrijoje 3.00 val.
Dietoterapija pediatrijoje 3.00 val.
Blogai augantis kūdikis 3.00 val.
Probiotikų reikšmė pediatrijoje 3.00 val.
Įskaita 3.00 val.
Viso valandų
45.00
Programos aprašymas (santrauka)

1. L. Labanauskas „Dažniausi vaikų virškinimo sistemos sutrikimai“. Paskaitoje supažindinama su dažniausiomis gastroenterologinėmis ligomis pediatrijoje, pateikiama ligų klasifikacija remiantis TLK šifrais.
2. L. Labanauskas „Vaikų ūmūs vėmimai“. Nagrinėjama ūmaus gastrito klinika, diagnostika ir gydymas vaikų amžiuje, kitos vėmimo priežastys, dehidracijos korekcijos būdai.
3. R. Kučinskienė „Kūdikių ir vaikų funkcinės virškinamojo trakto ligos“. Supažindinama su kūdikių diegliais, dischezija, funkciniu gastroezofaginiu refliuksu, kūdikių atrajojimo sindromu, ciklinio vėmimo sindromu, funkciniu vidurių užkietėjimu ir viduriavimu bei vyresnių vaikų funkcinėmis ligomis - paauglių atrajojimo sindromu, aerofagija, funkcine dispepsija, dirglios žarnos sindromu, pilvine migrena, vaikų funkciniais pilvo skausmais, funkciniu pilvo skausmo sindromu, vidurių užkietėjimu ir išmatų nelaikymu. Akcentuojami diagnostiniai funkcinių ligų kriterijai, diferenciacija, profilaktika ir gydymas.
4. R. Kučinskienė „Vaikų gastroezofaginio refliukso liga“. Paskaitoje pateikiama GERL etiologija ir patofiziologija, klinika, šiuolaikinė diagnostika ir gydymas, supažindinama su komplikacijomis ir jų gydymu.
5. R. Kučinskienė “ Lėtinis vaikų dispepsijos sindromas ir organinė virškinamojo trakto patologija” Paskaitoje supažindinama su lėtinio gastrito ir opaligės klasifikacija, etiologija, diagnostika ir gydymu. Supažindinama su H. pylori infekcijos paplitimu, ryšiu su organinėmis ligomis, diagnostika ir gydymu. Pateikiami studijų atliktų Lietuvoje rezultatai, išvados ir praktinės rekomendacijos. Pristatomos ESPGHAN rekomendacijos H. pylori infekcijos diagnostikai ir gydymui.
6. R. Kučinskienė „Vaikų malabsorbcijos sindromas“. Paskaitoje pateikiama virškinimo fiziologija, nagrinėjamos priežastys, dėl kurių sutrinka normalus maisto pasisavinimas, apžvelgiamos enterinio ir pasieninio virškinimo sutrikimams priskiriamos ligos. Pristatomos malabsorbcijos sindromo diagnostinės galimybės ir bendri gydymo principai vaikams. Supažindinama su celiakijos diagnostiniais kriterijais, begliutenine dieta.
7. R. Rokaitė „ Kūdikių ir vaikų alergija maistui “. Supažindinama su pagrindiniais baltyminiais alergenais, pateikiami statistiniai maistinės alergijos duomenys vaikams, pristatomos maisto netoleravimo priežastys, simptomai, ištyrimas ir gydymas. Funkcinis maistas, supažindinama su kūdikių mišiniais.
8. R. Kučinskienė „Vaikų uždegiminės žarnyno ligos“. Paskaitoje pateikiama Krono ligos ir opinio kolito epidemiologija, klinika, diagnostika, indikacijos kolonoskopiniam ištyrimui vaikų amžiuje. ESPGHAN, ECCO rekomendacijos gydant vaikų UŽL.
9. R. Kučinskienė „Vaikų lėtiniai hepatitai“. Supažindinama su virusiniais B ir C hepatitais, jų diagnostika ir gydymu. Lėtinio autoimuninio vaikų hepatito diagnostika ir gydymas. Retos kepenų ligos – lėtinis autoimuninis hepatitas, Vilsono liga, pirminis sklerozuojantis cholangitas, pirminė biliarinė cirozė, alfa 1 antitripsino deficitas – diagnostika, gydymas, komplikacijos ir prognozė. Užsitęsusi naujagimių gelta – diferencinė diagnostika, gydymo taktika, stebėjimas.
10. R. Bagdzevičius “Vaikų organinės obstipacijos”. Paskaitoje supažindinama su Hiršprungo liga ir kt. aganglionozėmis, jų diagnostika, klinika ir gydymo metodai. Pateikiamos visos organinių vaikų obstipacijų priežastys ir jų ištyrimas.
11. R. Bagdzevičius “Ūmus pilvas pediatrijoje”. Paskaitoje nagrinėjamos visos chirurginės ligos, sąlygojančios pilvo skausmus, pateikiama diferencinė diagnostika, ištyrimas ir gydymas. Pateikiama kraujavimo iš virškinimo trakto klinika, diagnostika, pirma pagalba ir tolimesnė gydymo taktika vaikams.
12. R. Rokaitė “Dietoterapija pediatrijoje”. Paskaitoje pristatomi vaikų dietoterapijos pagrindai, nagrinėjama mitybos įtaka sergant organinėmis virškinimo sistemos ligomis. Supažindinama su enterine ir parenterine mityba, indikacijomis jų skyrimui, specialiais tirpalais.
13. R. Kučinskienė „Blogai augantis kūdikis“. Supažindinama su kūdikių neaugimo priežastimis, mityba.
14. R. Kučinskienė „Žarnyno mikrobiotos reikšmė vaikų sveikatai“. Aptariami nauji duomenys apie mikrobiotos įtaką ligoms, jos moduliavimą probiotikais, probiotikų skyrimo indikacijos, rūšis, klinikinių tyrimų duomenis.

Dėstytojas Teorijos val. Praktikos val.
Rūta Kučinskienė 18
Liutauras Labanauskas 6
Rūta Rokaitė 6
Robertas Bagdzevičius 6
Atvykstant reikia turėti

Turėti medicininį chalatą

Papildoma informacija

Pateikti gydytojams šiuolaikines žinias apie pagrindines vaikų virškinimo ir kepenų ligas, jų diagnostiką ir gydymą, vaikų mitybos ypatumus, supažindinti su naujienomis bei praktiniame darbe taikomais algoritmais.

Literatūra

1. Behrman RQ, Kliegman RM, Jenson HB. Textbook of pediatrics 16th edition. Wiley-Blackwel Saunders com.; 2008.
2. Bishop WP. Vaikų gastroenterologija.Vilnius: UAB Vaistų žinios; 2012.
3. Kelly D. Diseases of the liver and biliary system in children. Third edition. Wiley-Blackwell; 2008
4. Kupčinskas L. ir kt. Klinikinė hepatologija. Kaunas: LSMU Leidybos namai; 2014.
5. Lifschitz CH. Pediatric gastroenterology and nutrition in clinical practice. New York: Marcel Dekker, Inc.; 2002
6. Valantinas J; Kupčinskas L ir kt. Klinikinė gastroenterologija.Vilnius: UAB Vaistų žinios; 2010.
7. http://www.espghan.org/guidelines/gastroenterology/
8. http://www.espghan.org/guidelines/nutrition/
9. http://www.espghan.org/guidelines/hepatology/
10. R.Kėvalas ir kt. Pediatrija, vadovėlis. 2018 m., UAB „Vitae Litera“, Kaunas.