1. „Šokas.,etiologija,patogenezė,diagnostika,
skubi specializuota pagalba. Greitas kardiopulmoninės būklės įvertinimas“. Kalbama apie KN tipus, diagnostiką, gydymą. Aptariama šiuolaikinė šoko samprata, dažniausi šoko tipai vaikų amžiuje, greitas kardiopulmoninės būklės įvertinimas ir skubi specializuota pagalba.
2. „Vaikų homeostazės ypatumai.Vandens elektrolitų,šarmų rūgščių pusiausvyros sutrikimai.Fiziologinis skysčių poreikis. Rechidracija“.
Aptariama vandens – elektrolitų, šarmų – rugščių apykaitos ypatumai, dažniausiai pasitaikantys sutrikimo tipai, galima greita korekcija. Taip pat kalbama apie infūzoterapijos pagrindinius principus pediatrijoje.
3. „Ūmus kvėpavimo nepakankamumas ir pagrindinės vaikų ligos sukeliančios kvėpavimo nepakankamumą“.
Kalbama apie dažniausias vaikų kvėpavimo takų ligas, kurios sukelia kvėpavimo nepakankamumą. Atkreipiant dėmesį į greitą būklės įvertinimą ir skubią pagalbą.
4. „Skubi pagalba įvairių kritinių būklių metu“.
Kalbama apie skubią ir racionalią pagalbą šių būklių metu: apsinuodijimai, nudegimai, galvos traumos, politraumos, ūmus kraujavimas alerginės reakcijos, skendimas.
5. „Sepsis pediatrijoje.Diagnostika, skubi specializuota pagalba. Racionali antibiotikų terapija grėsmingų būklių metu“.
Paskaitoje pristatoma šiuolaikinė sepsio samprata, terminologija, diagnostika ir gydymas.
6. „Vaikų apsinuodijimai. Pagrindinės narkotinės medžiagos“.
Pristatoma pagrindiniai apsinuodijimų gydymo principai ir šiuo metu tampanti rimta narkomanijos problema.
7. „Karščiavimas“.
Kalbama apie taktiką karščiavimo be židinio metu, ištyrimo ir gydymo protokolą kūdikiams ir vaikams iki 5 m. amžiaus.
8. „Skubios pagalbos teikimo principai vaikų priėmimo skyriuje“
Pristatoma šiuolaikinė skubios pagalbos koncepcija vaikų priėmimo skyriuje, apžvelgiama pagrindinės rūšiavimo medotikos, būtinosios pagalbos apimtys.
9. „Bazinis gyvybės palaikymas. Kūdikių ir vaikų gaivinimas“.
Pristatoma naujausios gaivinimos metodikos, bei kalbama apie kūdikių ir vaikų gaivinimo standartus, specializuotą gaivinimą, gaivinimo komandos konsepciją.
10. „Ūmūs širdies ritmo sutrikimai. Ūmus kardialinis nepakankamumas“.
Paskaitoje pristatoma dažniausiai pasitaikantys širdies ritmo sutrikimai vaikams, sąlygojantys kardialinį nepakankamumą. Taip pat kalbama ir apie kitas kardialinio nepakankamumo priežastis.